Терапевтичні фокуси

Регенеративна медицина

Поточні напрями регенеративної медицини спрямовані на поліпшення якості життя пацієнтів із запальними захворюваннями суглобів, які розвиваються внаслідок вікових змін чи як результат травматичного впливу. Розробка замінників синовіальної рідини на основі гіалуронової кислоти дозволяє зменшити біль та підвищити мобільність таких пацієнтів, шляхом відновлення фізіологічного гомеостазу ураженого суглобу.

Основним завданням під час розробки продуктів замінників синовіальної рідини є створення формуляції біоміметика. Вивчення фізико-хімічних властивостей синовіальної рідини здорової людини включає новітні методи дослідження реології та трибології, що дає можливість максимально близько відтворити її властивості за допомогою клінічно протестованих біополімерів. Знання та досвід, отримані під час розробки замінників синовіальної рідини, надалі використовуються для розробки біодеградуючих імплантів у суміжних завданнях терапії, покликаних тимчасово замінити біологічні рідини чи тканини тіла людини.

Результатом роботи наукового центру став імплантат синовіальної рідини Artro-Patch, що виготовлений на основі поперечно зшитої гіалуронової кислоти. Особливостями даного імплантату є тривале знаходження в порожнині суглобу в незмінному стані та його в’язко-еластичні властивості, підібрані, щоб максимально відповідати властивостям синовіальної рідини здорової молодої людини. Ін’єкційний імплантат Artro-Patch дозволяє забезпечити не тільки максимальну функціональність суглобу, але і додатковий механічний захист ураженого остеоартритом суглобового хряща. Це дозволяє подовжити термін функціонування суглобу та максимально покращити якість життя пацієнтів.