ТЕРАПЕВТИЧНІ ФОКУСИ

Протиінфекційні засоби

Інфекційні захворювання залишаються надзвичайно важливою проблемою сучасної медицини. Пандемія COVID-19 нагадала нам про небезпеку, яку можуть становити віруси та мікроорганізми для життя людини в глобалізованому світі. Ми ще раз переконались в тому, що розробка ефективних противірусних засобів досі залишається надскладним завданням. Окрім того, висока частота супутніх бактеріальних пневмоній актуалізувала проблему розвитку стійкості до антибіотиків, яку ВООЗ визнає однією із головних загроз глобальному здоровʼю.

Проблема хіміорезистентності мікроорганізмів була і залишається одним із наших пріоритетних викликів. Ми співпрацюємо з науково-дослідними організаціями в рамках пошуку нових високоефективних антибактеріальних та протимікробних засобів, досліджуємо додаткові властивості відомих препаратів щодо інфекційних агентів, проводимо пошук комбінацій молекул, які можуть взаємно потенціювати антимікробну дію. Так, окрім монопрепаратів антибіотиків різних класів, ЮРіЯ-ФАРМ випускає комбіновані препарати, покликані забезпечити високу клінічну ефективність, у тому числі у випадках складних інфекцій, викликаних різними родами мікроорзанізмів.

Від початку пандемії COVID-19 команда ЮРіЯ-ФАРМ, як і вся світова медична спільнота, шукала потенційні рішення проблеми. З цією метою у рамках міжнародної співпраці було проведено дослідження на базі Інституту Пастера (Париж, Франція) та Інституту медичної вірусології (Франкфурт, Німеччина) протикоронавірусної активності двох потенційних продуктів – Амінокапронової кислоти, що є давно відомим засобом з потенційними противірусними властивостями, і Декаметоксину – оригінального   антисептичного продукту з широким спектром антиінфекційної дії. Дослідження в обох наукових установах показали значну протикоронавірусну активність досліджуваних засобів. Наразі заплановано подальші дослідження з метою забезпечення офіційного використання продуктів в схемах лікування COVID-19.

Окремо в цьому напрямку можна виділити лінійку препаратів від туберкульозу – небезпечного захворювання, що потребує особливої уваги та лікування. На додаток до пошуку речовин, що мають безпосередній ефект проти певного збудника, ми активно працюємо над підвищенням їх ефективності через адаптацію способів введення ліків. Так, нами розроблені розчини для таргетної доставки діючої речовини у вогнище інфекції, а також розчини для внутрішньовенної інфузії, що дозволяє збільшити концентрацію засобу в крові та тканинах, зберігаючи при цьому профіль його безпеки.