Латрен® – поєднання відомих препаратів з новими можливостями

Анестезіолог та медицина невідкладних станів, Невропатолог, Нейрохірург, Нефролог, Ортопед-травматолог, Педіатр, Пульмонолог, Терапевт, Хірург

Харківська медична академія післядипломної освіти


Інфузійна терапія залишається одним з наріжних каменів сучасного лікування хворих у найважливіших галузях медичної практики, а отже викликає значну зацікавленість серед широкого кола науковців і лікарів практичної ланки охорони здоров’я. Одним із наслідків надзвичайно широкого використання інфузійної терапії є швидке зростання асортименту засобів для її здійснення – інфузійних розчинів.

Визначна кількість розчинів, що використовується як в інтенсивній терапії, так і в інших галузях медицини – це кристалоїдні розчини. Така надзвичайна «популярність» кристалоїдів насамперед зумовлена двома їх якостями: невеликою вартістю та відсутністю значних ускладнень при застосуванні. Проте існує достатньо чутлива проблема вибору тих чи інших кристалоїдів для інфузійної терапії, яка зумовлена постійною появою нових інфузійних розчинів і відсутністю необхідної інформації щодо їх практичного використання. Через це у повсякденній практиці лікарі часто користуються відомим емпіричним правилом: «Якщо не знаєш, що капати – капай глюкозу навпіл із фізіологічним розчином». Отже, саме найстаріші, найвідоміші, але, на жаль, найнезбалансованіші та у багатьох випадках неоптимальні препарати використовуються найбільш часто.