Фармгрупа ЮРіЯ-ФАРМ розглядає можливість локалізації виробництва вакцин в Україні

Фармгрупа ЮРіЯ-ФАРМ розглядає можливість локалізації виробництва вакцин в Україні

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» генеральний директор групи ЮРіЯ-ФАРМ Дмитро Деркач, компанія активно працює над питанням забезпечення українського населення вакцинами, зокрема вакциною від COVID-19.

«Ще п’ять років тому було розпочато будівництво нового заводу в Черкасах загальною площею понад 25 тис. кв. м, на якому передбачено високотехнологічне асептичне виробництво та виробництво біотехнологічних продуктів. Цехи нового виробничого майданчика запускаються у роботу, починаючи з 2020 року», – сказав він.

За словами Деркача, будівництво нового об’єкта стало можливим «завдяки принципу, якого дотримуються в компанії з моменту її заснування: реінвестувати понад 80% прибутку в нові напрямки, що становить понад $25 млн на рік, а також завдяки кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), отриманому у 2020 році.

Він повідомив, що передумовою розвитку виробництва біотехнологічних продуктів стали напрацювання власного Biotech R&D, зокрема технологічної платформи для розробки та пілотного виробництва рекомбінантних білкових продуктів, моноклональних антитіл. Крім того, було налагоджено апаратно-методологічну базу для забезпечення контролю якості біофармацевтичних препаратів та вакцин – як власного виробництва, так і рішень контрактних партнерів.

ЮРіЯ-ФАРМ також тестує власну платформу для розробки препаратів на основі РНК як ефективний, сучасний, безпечний та швидкий метод розробки ліків, який, зокрема, був використаний компаніями, які стали піонерами у розробці РНК-вакцини проти COVID-19.

«Зараз ми активно працюємо над питанням пошуку партнерів для трансферу технології виробництва вакцин від COVID-19 на свій новий виробничий майданчик. Для цього відібрали пул компаній, у тому числі із США та Китаю, розробки яких перебувають на пізніх стадіях, зокрема у фазі третіх клінічних досліджень. Ведемо переговори з ними для вибору потенційного кандидата на трансфер технологій та забезпечення їх нашими виробничими потужностями», – сказав Деркач.

Гендиректор групи уточнив: «Ми не розробляємо власну вакцину, оскільки зараз у світі вже понад 130 компаній знаходяться на різних стадіях розробки вакцини від COVID-19, тому ми шукаємо кандидата серед них».

Але водночас він вважає, що фарма України має бути потенційно готовою до трансферу та промислового виробництва вакцин, розробки яких згодом запропонують вітчизняні науково-дослідні інститути.

Група компаній ЮРіЯ-ФАРМ входить до переліку найбільших фармацевтичних компаній України. Основними напрямками діяльності є розробка (R&D), виробництво, маркетинг та дистрибуція лікарських препаратів та виробів медичного призначення.

ТОВ ЮРіЯ-ФАРМ – член Асоціації «Виробники ліків України» (АВЛУ).