Inscience Conference 2023

Inscience Conference 2023

17-18 червня у Києві відбулась масштабна науково-популярна подія – Inscience Conference 2023, фокусом якої стала наука задля перемоги та відбудови України, на якій науковці R&D ЮРіЯ-ФАРМ мали нагоду поділитись власним досвідом у розробці інноваційних вакцинних рішень на основі мРНК.  

мРНК вакцини здійснили революцію в медицині. Чому, що робить їх такими особливими? І що ми можемо зробити, щоб ця технологія стала ще більш ефективною, дієвою і здатною прийняти ще складніші виклики, аніж ті, які поставила перед нами пандемія COVID19? Про це на Inscience Conference 2023 розповів Олександр ГУБАР, керівник відділу розробки біотехнологічних продуктів ЮРіЯ-ФАРМ: 

“Виробництво мРНК вакцин дійсно змінило правила гри в ході пандемії COVID-19. Ця технологія не лише зберегла життя сотням тисяч людей, але і продемонструвала спроможність розробляти ефективні та безпечні вакцини в рекордно короткі терміни. Проте, нові можливості пов’язані із новими викликами. мРНК, як технологія, в перспективі може допомогти нам у створенні більш ефективних вакцин від сезонних інфекцій, запобігти розповсюдженню таких соціально-значущих хвороб, як туберкульоз та ВІЛ, і навіть дозволить створювати персоналізовані вакцини для пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Та для того, аби відповідати цим викликам, ми маємо розробити значну кількість технологічних рішень, що зроблять вакцини на основі мРНК застосовними для широкого кола захворювань, а їх виробництво – ще швидшим і дешевшим”.  

“Світова наукова спільнота і ми, науковці ЮРіЯ-ФАРМ, як частина цієї спільноти, працюємо над розробкою таких рішень. Для цього в ЮРіЯ-ФАРМ побудували цілісну технологічну платформу, яка дозволяє здійснювати весь цикл розробки терапевтичних рішень на основі мРНК від дизайну самої молекули рибонуклеїнової кислоти, до синтезу наночасток для її доставки, надаючи нам унікальні можливості проводити розробку таких рішень швидко та ефективно”, – поділився з учасниками конференції Олександр Губар.  

Ми впевнені, що сучасні біофармацевтичні технології дозволять змінити підходи до терапії багатьох захворювань, які сьогодні складно або неможливо лікувати. І терапевтичні засоби на основі мРНК – одна з них. Розробка таких технологій – не лише спосіб надати пацієнтам рішення, яке змінить якість їх життя, але і ще одна можливість здійснити наш вклад у підтримку та розширення технологічного потенціалу України у воєнний час та після нашої перемоги.

20 Червня, 2023

R&D Розвиток