Антиеметична терапія раннього токсикозу у вагітних із вродженими вадами серця

Акушер-гінеколог

Мета — вивчити ефективність застосування препарату Юнорм (Юрія-Фарм) у лікуванні раннього токсикозу тяжкого ступеня у вагітних із серцево-судинною патологією і анемією.
Пацієнти та методи. Нами обстежено 28 жінок із вродженими вадами серця та анемією, які отримували препарат Юнорм (Юрія-Фарм) внутрішньовенно краплинно по 2 мл (4 мг ондасетрону) на добу (у тяжких випадках двічі на добу) з метою купирування блювання і нудоти як прояву раннього токсикозу середнього і тяжкого ступеня у вагітних.
Результати. Встановлено високу ефективність та безпечність призначеного внутрішньовенно препарату Юнорм (ондансетрон) для лікування нудоти і блювання під час вагітності. Безпека використання препарату в період гестації підтверджена відсутністю істотних побічних ефектів у жінки, значущих змін стану плода і новонародженого.
Висновки. За своїм профілем безпеки ондасетрон відноситься до категорії В за класифікацією FDA і може бути рекомендований як ефективний та безпечний антиеметик для застосування в акушерській практиці.
Ключові слова: токсикоз вагітних, серцево-судинна патологія, анемія, антиеметична терапія.