Відгук на бинт гемостатичний Ревул від Головного хірурга Збройних сил України

Анестезіолог та медицина невідкладних станів, Сімейний лікар, Хірург
Відгук на бинт гемостатичний Ревул від Головного хірурга Збройних сил України

Ділимося з вами відгуком щодо застосування гемостатичного бинта Ревул від Головного хірурга Збройних Сил України, полковника медичної служби, к.м.н., доцента, Костянтина Гуменюка.

ВІДГУК на засіб гемостатичний РЕВУЛ

В роботі бойових медиків та військових хірургів ЗС України в мобільних госпіталях з метою зупинки кровотечі був використаний матеріал – перев’язувальний гемостатичний на основі хітозану РЕВУЛ зигзагоподібний розмірами 11,2 x 1,83 м, компанії “ЮРІЯ-ФАРМ”.

Результати були оцінені в два етапи.

  • Перший: коли засіб використовувався бойовими медиками на полі бою у поранених.
  • Другий: це використання військовими хірургами під час оперативних втручань в мобільних госпіталях.

Згідно першого етапу – у всіх поранених, які були доставлені до мобільного госпіталя при використанні засобу РЕВУЛ, а саме вогнепальні поранення м’яких тканин різних локалізацій, без ушкодження магістральних судин – активної кровотечі з рани не було, що свідчить про добрі гемостатичні властивості даного засобу. Побічних реакцій від застосування даного засобу у поранених не було відмічено.

Під час операцій РЕВУЛ використовувався у поранених з вогнепальними ушкодженнями з великими дефектами тканин, а саме: шкіри, підшкірно жирової клітковини, м’язів і з метою тампонування та зупинки кровотечі в черевній порожнині саме латеральних бокових каналів живота, заочеревинного простору та порожнини малого тазу. При значних дефектах та активної не магістральної кровотечі іноді використовували 2 та 3 одиниці засобу на одну пошкоджену анатомічну ділянку, тим самим досягали гемостатичного ефекту.

Досвіду використання гемостатичного засобу РЕВУЛ при вогнепальних пораненнях паренхіматозних органів (печінки, нирки, селезінки) з метою тимчасової зупинки кровотечі чи як допоміжного засобу на даний час у нас немає.

На мою думку доцільно використовувати даний гемостатичний засіб РЕВУЛ бойовими медиками у поранених на полі бою при умові не для зупинки артеріальної кровотечі.

Для визначення чи можливе використання РЕВУЛ при пораненнях паренхіматозних органів потрібні подальші такі дослідження та визначення на яку добу даний засіб може бути видалений з місця поранення чи він може залишатись в місці поранення.

Засіб широко використовується в хірургічній службі ЗС України.

Запитуйте кровоспинні бинти Revul в аптеках Вашого міста, що вказані на сайті продукту в розділі “ДЕ ПРИДБАТИ“.

23 Листопада, 2023