Застосування інфузійно-трансфузійної терапії в лікуванні посттравматичних гострих шлунково – кишкових кровотеч ерозивно -виразкового походження

Хірург

Кафедра загальної хірургії Буковинського державного медичного університету, м. Чернівці


Резюме. Проведено аналіз результатів інфузійно-трансфузійної терапії в лікуванні посттравматичних гострих шлунково-кишкових кровотеч ерозивно-виразкового походження. Показано, що шлунково-кишкові кровотечі є важливим обтяжуючим чинником політравм. Адекватна інфузійно-трансфузійна терапія сприяє покращенню результатів лікування постраждалих із політравмами, ускладненими гострокровоточивими виразками та ерозіями ШКТ.

Ключові слова. Політравма, ускладнення, шлунково-кишкові кровотечі, інфузійно-трансфузійна терапія.

Вступ. Проблема діагностики, профілактики, вибору хірургічної тактики та методів лікування у хворих із гострокровоточивими виразками та ерозіями шлунка при травматичній хворобі є актуальною проблемою сьогодення [1, 3]. Незважаючи на те, що в останні роки приділяється значна увага лікуванню постраждалих із політравмою, а також лікуванню гострокровоточивих ерозивно-виразкових ушкоджень ШКТ, організації спеціалізованих центрів, впровадженню термінової фіброгастроскопії, розробці нових схем консервативного лікування та методів оперативного втручання, кількість випадків кровотечі з гострих виразок та ерозій шлунково-кишкового тракту в постраждалих із політравмою та іншими важкими ушкодженнями не має тенденції до зниження [4, 6].

Мета дослідження – здійснити аналіз та оцінити результати інфузійно-трансфузійної терапії у профілактиці та лікуванні посттравматичних гострих шлунково-кишкових кровотеч ерозивно-виразкового походження.