Ефективність лактувіту в комплексному лікуванні хворих на дисбактеріоз

Невропатолог, Ендокринолог, Дермато-венеролог, Хірург, Комбустіолог, Нейрохірург, Анестезіолог та медицина невідкладних станів, Ортопед-травматолог, Уролог, Терапевт, Трансфузіолог, Пульмонолог, Онколог, Кардіолог, Акушер-гінеколог, Гастроентеролог, Фтизіатр, Нефролог

Синдром дисбактеріозу кишечника характеризується зміною кількості та локалізації нормальної мікрофлори, збільшенням питомої ваги умовнопатогенних мікроорганізмів, а також клінічними проявами, як біль у черевній порожнині, метеоризм, пронос або закрепи тощо.

Найчастіше причиною розвитку дисбактеріозу є широке застосування антибактерійних, гормональних та інших препаратів, гострі та хронічні захворювання з ураженням органів травлення — гастроентероколіти, вірусні гепатити, шигельоз, сальмонельоз, ешерихіоз, харчові токсикоінфекції, вторинні імунодефіцити тощо. Розвиток дисбактеріозу кишечника зумовлюють також деякі екзогенні чинники: фізичні (променева енергія, низькі температури, зміни атмосферного тиску), хімічні (пестициди, харчові додатки), забруднення зовнішнього середовища промисловими відходами, фахові шкідливості (у космонавтів, підводників, альпіністів, шахтарів та ін.).

Надлишковий ріст бактерій у кишечнику призводить до порушення процесів внутрішньопорожнинного, пристінкового травлення та всмоктування, місцевого та системного імунітету, перистальтики кишечника, а також до розвитку аутоімунних проявів.

Лікування хворих на дисбактеріоз передбачає дотримання дієти, застосування полізимів, ентеросорбентів (ентеросгелю), полівітамінів, антибактерійних (ніфуроксазид), протигрибкових (нізорал, орунгал) препаратів.

З метою корекції дисбіозу призначають сучасні ефективні пробіотики: симбітер [12], біфі-форм, лінекс, біфілакт, екстралакт; пребіотики — хілак-форте, лактулоза тощо [5–9]. Для підвищення імунного захисту у хворих на дисбактеріоз застосовують рослинний препарат протефлазід, який суттєво збільшує продукцію ендогенних альфа- та гамма-імуноглобулінів.

Одним із найбільш ефективних препаратів із групи пребіотиків, що нормалізують мікрофлору кишечника, є лактувіт.

Лактувіт (активний компонент лактулоза) стимулює ріст нормальної мікрофлори (біфідобактерій, лактобактерій), підвищує осмотичний тиск у товстій кишці, позитивно впливає на епітелій слизової оболонки кишечника та гепатоцити, пригнічує ріст патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, активізує імунну систему, нормалізує вміст холестерину в крові [2]. Препарат стимулює моторику кишечника, знижує рН і покращує трофіку клітин слизової оболонки товстої кишки, пригнічує утворення аміаку та інших токсичних речовин, тобто є ефективним детоксикантом.

Лактувіт — ефективний профілактичний засіб. Він нормалізує склад мікрофлори кишечника і покращує якість життя людини. Дієтологи пропонують не лише хворим, а й здоровим людям щодня приймати з їжею вуглеводи, що не перетравлюються, — саме до них належить лактувіт. Мета профілактичного прийому лактувіту — поліпшення екології товстої кишки, тобто підтримка домінуючої ролі в мікрофлорі біфідо- та лактобактерій.

Щоденна мінімальна профілактична доза лактувіту при екстремальних ситуаціях, прийомі антибіотиків, стресі, будь-яких гострих чи хронічних захворюваннях, при несприятливій екологічній ситуації, а також для активізації імунної системи кишечника та запобігання раку товстої кишки становить 5–10 мл.

Висновки:

Застосування лактувіту в комплексному лікуванні хворих на дисбактеріоз сприяє нормалізації мікрофлори кишечника та швидкому клінічному одужанню. Побічних ефектів при прийомі лактувіту не виявлено

21 Січня, 2016